Pioneers in the industry, we offer dunox brass hex baby latch, half round baby latch and dunox brass baby latch medium from India.
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Size | 3" |
| Latch Material | Brass |
| Latch Type | Cabinet Latches |
| Rod Thickness | 12.mm |
| Locking/ Non-Locking | Non-locking |
| Latch Opening Action | Pull |
| Brand | Dunox |
| Material | Brass, also available in Chrome Finish |
| Usage | Door Fitting |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish |
Minimum order quantity: 120 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Size | 3" |
| Latch Material | Brass |
| Rod Thickness | 10mm |
| Material | Brass, also available in SS |
| Usage | Door Fitting |
| Brand | Dunox |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish. |
Minimum order quantity: 50 Piece
Being a leading firm in this industry, we are deeply engaged in offering a high-quality range of Half Round Baby Latch.
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Latch Material | Stainless Steel |
| Locking/ Non-Locking | Locking |
| Latch Opening Action | Pull |
| Usage/Application | Door Fitting |
| Brand | Dunox |
| Material | Brass, also available in SS |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Finish | Matt Finish, also available in Chrome Finish |
Hardik Rameshbhai Ranapariya (Proprietor)
Ganesh Inpotex
OPP G E B Office, 49 Digvijay Plot Main Roadshab, Gidc, Shanker Tekri Udyognagar
Jamnagar - 361004, Gujarat, India