Offering you a complete choice of products which include dunox brass glass f bracket, stainless steel f bracket 8mm, dunox brass d bracket, dunox stainless steel folding bracket, dunox brass glass folding bracket and dunox stainless steel f glass bracket 10mm.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 Inch |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Usage | Glass Fitting |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Brand | Dunox |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass, also available in SS |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Use Type | Shelf Support |
| Size/Dimension | 4" |
| Bracket Size | 100 mm |
| Body Material | Stainless Steel |
| Shape | Square |
| Load Capacity | Medium Duty |
| Usage Area | Kitchen, Office Furniture |
| Brand | Dunox |
| Quantity Per Pack | 24 |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Application | Door Fitting |
Minimum order quantity: 200 Piece
Being a leader in this industry, we are devoted towards providing a premium quality array of Stainless Steel F Bracket.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Use Type | Glass Clamp |
| Opening Size | 2inch |
| Body Material | Brass |
| Size | 2" |
| Material Grade | Brass |
| Brand | Dunox |
| Usage/Application | Glass |
| Finishing Type | Matt |
| Packaging Type | Box & bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish |
| Material | Brass, also available in SS |
| Shape | D Shape |
| Usage | Glass Fitting |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
Minimum order quantity: 100 Piece
Established as a Sole Proprietorship firm in the year 2015, we “Ganesh Inpotex” are a leading Manufacturer of a wide range of Glass Bracket, Brass Stud, SS And Brass Tower Bolt, Mirror Cap And Bracket, Brass Hinge, Brass Door Eye, etc.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Use Type | Folding Bracket |
| Arm Length | 250 mm |
| Load Capacity | Upto 40 kg |
| Brand | Dunox |
| Finish | Chrome Finish, also available in Brass |
| Material | Stainless Steel, also available in Brass |
| Usage | Glass Fitting |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Size | 2X12.MM |
| Usage/Application | Glass |
| Color | Silver |
| Brand | Dunox |
| Packaging Type | Box and bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass, also available in SS |
| Shape | sqaure |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Use Type | Glass Fitting |
| Bracket Size | 50 mm |
| Body Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Glass Fitting |
| Shape | Sqaure |
| Size | 4" to 12| |
| Brand | Dunox |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Material | Stainless Steel, also available in Brass |
We are a remarkable entity in this domain, engaged in offering a qualitative assortment of Stainless Steel F Glass Bracket.
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Size | 2x12mm |
| Brand | Dunox |
| Packaging Type | Box and bag |
| Material | Brass, also available in SS |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish |
| Shape | Rectangular |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
Minimum order quantity: 240 Piece
Hardik Rameshbhai Ranapariya (Proprietor)
Ganesh Inpotex
OPP G E B Office, 49 Digvijay Plot Main Roadshab, Gidc, Shanker Tekri Udyognagar
Jamnagar - 361004, Gujarat, India