Our product range includes a wide range of dunox brass crystal mirror cap, brass swastik cap, brass square mirror cap, brass mirror cap round, dunox crystal swastik mirror cap and dunox ss fancy mirror brackets.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Cap Size | 18 mm |
| Cap Shape | Dome |
| Shape | Round |
| Set Contents | Cap Only |
| Design | ROUND |
| Finish Type | Crom |
| Size | 19.MM |
| Coating Available | YES |
| Color | Silver |
| Brand | Dunox |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish |
| Material | Brass, also available in SS |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Usage/Application | Used In Mirror |
| Usage | Glass Fitting |
Minimum order quantity: 200 Piece
We are engaged in offering Brass Crystal Mirror Cap to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Cap Type | Mirror Cap |
| Cap Size | 25 mm |
| Thread Size | 1/2 inch |
| Finish | Chrome Plated |
| Cap Shape | Flat |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Material | Brass |
| Shape | Square |
| Brass Grade | Forging Brass |
| Head Shape | Square |
| Usage | Wardrobe, Mirror |
| Usage Industry | Furniture, Hardware |
| Set Contents | Cap Only |
| Design | Square |
| Brand | Dunox |
| Finish Type | Crom |
| Size | 2" |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering Brass Swastik Mirror Cap to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Brand | Dunox |
| Material | Brass, also available SS |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish |
| Usage/Application | Used In Mirror |
| Usage | Glass Fitting |
Minimum order quantity: 100 Piece
In order to fulfill the ever-evolving demands of our esteemed clients, we are engaged in providing an optimum quality array of Brass Square Mirror Cap.
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Brand | Dunox |
| Usage | Glass Fitting |
| Shape | Round |
| Pack Type | Box, also available in Bag |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish |
| Material | Brass, also available in SS |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Cap Size | 25 mm |
| Cap Shape | Flat |
| Usage/Application | Hardware Fitting |
| Usage | Mirror |
| Set Contents | Cap Only |
| Packaging Type | Box, also available in Bag |
| Material | Brass |
| Shape | Square, Swastik |
| Brand | Dunox |
| Application Area | Indoor, Hotel, Kitchen |
| Color | Silver |
| Finish | Chrome Finish, also available in Matt Finish. |
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Bracket Type | Mirror Holder |
| Material | Aluminum |
| Suitable Glass Thickness | 5 mm |
| Size | 5 mm |
| Usage/Application | Mirror fitting |
| Design | Round |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Load Capacity | Upto 10 kg |
| Shape | Round |
| Brand | Dunox |
| Color | Silver |
| Usage | Wardrobe Mirror, Dressing Mirror, Glass Shelf, Gym Mirror, Bathroom Mirror |
| Country of Origin | Made In India |
| Surface Finish | Chrome |
| Finish | Polished |
Hardik Rameshbhai Ranapariya (Proprietor)
Ganesh Inpotex
OPP G E B Office, 49 Digvijay Plot Main Roadshab, Gidc, Shanker Tekri Udyognagar
Jamnagar - 361004, Gujarat, India