Offering you a complete choice of products which include dunox 12mm aluminium tower bolt and dunox 10 mm aluminum tower bolts.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Size | 6" |
| Usage/Application | Commercial |
| Shape | Square |
| Standard | BS4449 |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 10 mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Length | 10mm |
| Finish | Mill Finish |
| Type | Straight Tower Bolt |
| Suitable For | Door Fitting |
| Material | Aluminium & steel |
| Finish Type | Steel |
| Rod Thickness | 10 mm |
| Quantity Per Pack | 12 |
| Size | 4" |
₹ 84 / Piece Get Latest Price
| Size | 6" |
| Usage/Application | Door Fitting |
| Finish | Ss Finish |
| Quantity Per Pack | 6 |
| Finish Type | Silver |
| Material | Aluminium & steel |
| Model Name/Number | 12mm tower bolt |
| Rod Thickness | 12mm |
Hardik Rameshbhai Ranapariya (Proprietor)
Ganesh Inpotex
OPP G E B Office, 49 Digvijay Plot Main Roadshab, Gidc, Shanker Tekri Udyognagar
Jamnagar - 361004, Gujarat, India