Providing you the best range of dunox aluminium tower bolt, dunox 12mm apple tower bolt aluminum and dunox 10mm aluminum tower bolt with effective & timely delivery.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Length | 100 mm (4 in) |
| Material | Aluminium |
| Size | 4 inch |
| Finish | Rose gold pvd |
| Type | Straight Tower Bolt |
| Suitable For | Window |
| Usage/Application | Door Fitting |
| Application | Main Gate, uPVC Door, Wooden Door, Metal Door, Window, Cabinet |
| Rod Thickness | 8 mm |
| Quantity Per Pack | 12 |
| Brand | DUNOX |
| Color | Gold |
| Packing Type | Box |
| Country of Origin | India |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 10 - 20 Pieces |
Minimum order quantity: 100 Piece
We are engaged in offering Baby Brass Tower Bolt to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Length | 100 mm (4 in) |
| Finish | Mill Finish |
| Type | Straight Tower Bolt |
| Suitable For | Door Fitting |
| Finish Type | Steel |
| Application | Window, Main Gate, Wooden Door, Cabinet |
| Rod Thickness | 12mm |
| Quantity Per Pack | 12 |
| Size | 4" |
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 Inch |
| Usage/Application | Door Fitting |
| Finish Type | Steel |
| Rod Thickness | 10 mm |
| Quantity Per Pack | 1 |
We are engaged in offering 10mm Aluminum tower bolt to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Hardik Rameshbhai Ranapariya (Proprietor)
Ganesh Inpotex
OPP G E B Office, 49 Digvijay Plot Main Roadshab, Gidc, Shanker Tekri Udyognagar
Jamnagar - 361004, Gujarat, India