Prominent & Leading Manufacturer from Jamnagar, we offer dunox round brass cam bolt and dunox brass cam tower bolt.
₹ 120 / pair Get Latest Price
| Cam Type | Single Cam |
| Bolt Length | 50 mm |
| Material Grade | Brass |
| Finish | Matt |
| Application | Wardrobe, Almirah, Cabinet, Drawer |
| Size | 2" |
| Color | Silver |
| Quantity Per Pack | 10 set |
| Usage/Application | Cabinet |
| Material | Brass |
| Rust Proof | No |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 50 pair
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Cam Type | Double Cam |
| Material | Brass |
| Bolt Length | 40 mm |
| Material Grade | Brass |
| Application | Wardrobe, Almirah |
| Rod Thickness | 9 mm |
| Size | 2'' |
| Brand | Dunox |
| Packaging Type | Box |
| Weight | 195gm |
| Usage/Application | Door Fitting |
| Color | Silver |
| Finish Type | Steel |
| Finish | Matt Finish,also available in Chrome Finish |
| Pack Type | Box |
Minimum order quantity: 60 Piece
Brass Cam Tower Bolt( Auto Towre Bolt)
Hardik Rameshbhai Ranapariya (Proprietor)
Ganesh Inpotex
OPP G E B Office, 49 Digvijay Plot Main Roadshab, Gidc, Shanker Tekri Udyognagar
Jamnagar - 361004, Gujarat, India