Providing you the best range of dunox brass flower tower bolt and dunox brass xylo tower bolt with effective & timely delivery.
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 inch |
| Material Grade | Brass |
| Finish | Matte |
| Suitable For | Door Fitting |
| Bolt Type | Heavy |
| Application | Window, Wooden Door, Main Door, Bathroom Door, Bedroom Door, Pooja Door |
| Rod Thickness | 10 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Brand | Dunox |
| Rod Diameter | 10 mm |
| Country of Origin | India |
| Packaging Type | Box, also available in Bag |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are amongst the reputed organizations, highly engaged in offering an optimum quality range of Brass Tower Bolt.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Size | 6 inch |
| Material Grade | Brass |
| Finish | Matte |
| Suitable For | Door Fitting |
| Finish Type | Black |
| Bolt Type | Xylo |
| Rod Thickness | 10 mm |
| Application | Wooden Door, Main Door, Bedroom Door, Bathroom Door |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | India |
| Packaging Size | <10 Piece |
Minimum order quantity: 60 Piece
Established as a Sole Proprietorship firm in the year 2015, we “Ganesh Inpotex” are a leading Manufacturer of a wide range of Glass Bracket, Brass Stud, SS And Brass Tower Bolt, Mirror Cap And Bracket, Brass Hinge, Brass Door Eye, etc.
Hardik Rameshbhai Ranapariya (Proprietor)
Ganesh Inpotex
OPP G E B Office, 49 Digvijay Plot Main Roadshab, Gidc, Shanker Tekri Udyognagar
Jamnagar - 361004, Gujarat, India