Our product range includes a wide range of dunox ss solid mirror stud.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Stud Type | Stand Off |
| Size | 1.0 inch, 1.0 inch |
| Length | 1 Inch |
| Stud Diameter | 19 mm |
| Grade | SS202 |
| Material Grade | 202 |
| Finish | Matt |
| Material | Steel |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Brand | Dunox |
| Quantity Per Pack | 100 |
| Shape | ROUND |
| Finishing Type | MATT |
| Packaging Type | Box |
| Head Shape | Round |
| Usage | Railing |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 1"TO15" ALSO AVAIBALE |
| Usage/Application | Glass |
Minimum order quantity: 200 Piece
Established as a Sole Proprietorship firm in the year 2015, we “Ganesh Inpotex” are a leading Manufacturer of a wide range of Glass Bracket, Brass Stud, SS And Brass Tower Bolt, Mirror Cap And Bracket, Brass Hinge, Brass Door Eye, etc.
Hardik Rameshbhai Ranapariya (Proprietor)
Ganesh Inpotex
OPP G E B Office, 49 Digvijay Plot Main Roadshab, Gidc, Shanker Tekri Udyognagar
Jamnagar - 361004, Gujarat, India